• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Thinbkpad t430 - problem z przegrzewaniem się
Witam. Mam problem z temperaturami w t430 a przynajmniej mam takie wrażenie

Jeżeli eryk93 dysponujesz t430 z i5, prosil bym Cie o pomiary temperatur z Prime95

Mam wersje z i5-3380 2,9ghz - 3,4ghz turbo

W prime95 wyciągam az 95 stopni....
Gdy wyłącze turbo to wyciągam około 77 stopni obecnie
Gdy wymusze obnizenie taktowania do 2,5 ghz, wyciągam ok 70 stopni.

sek w tym, że w drugiej sztuce ( której już nie mam) gdzie była i3 2,5 ghz w prime95 wyciągało 60 stopni zaledwie i downgradująć i5 powinienem miec dokladnie tyle samo a mam 70.
No i podobnie jest podczas uzywania kompa, np materiał Full hd na youtube w 50-60 fps...
t430 z i3jką  miał lekko ponad 40 'C a po mocnym katowaniu go przewijaniem dobijał do 50.

Moja i5 z turbo przy ostrym przewijaniu jest w stanie przebić 70 st 'C. Z wyłączonym turbo ma dobija lub minimalnie przebija 65 a na taktowaniu 2,5ghz wyciąga dobija nawet do 60.

Mógł byś wrzucić swoje wyniki z prime95 po kilku minutach stabilizacji stress testu? Z turbo i bez turbo. turbo sie wylacze poprzez zarzadzanie opcjami zasilania, zmien ustawienia planu, zaawansowane, zarzadzaj mocą procesora i tam MAX na 99%.
  Odpowiedz
Nie ma najmniejszego problemu, ale musisz dać mi trochę czasu, muszę jeszcze wrócić do domu
[Obrazek: lh-adword_qaqphhh.png]
  Odpowiedz
Powiedz mi jeszcze ile masz ramu i jaki dysk
  Odpowiedz
Nie wiem co to ma do temperatur ale dyski mam dwa. Obecnie w środku siedzi SSD. Ramu jest 8gb w dualu.
Ale skupmy się na temperaturach bo zależy mi porównać do temp u kogoś innego.
  Odpowiedz
Ok, więc tak, u siebie mam Linuxa, więc dzisiaj wrzucam ci temperaturki na Linuxie

1.
[Obrazek: Screensho_qaqnhwp.png]

2.

[Obrazek: Screensho_qaqnhwh.png]

3.

[Obrazek: Screensho_qaqnhwr.png]

4.

[Obrazek: Screensho_qaqnhwx.png]

5.

[Obrazek: Screensho_qaqnhwn.png]

6.

[Obrazek: Screensho_qaqnhwe.png]

Jutro wrzuce Windowsa i pokażę ci efekty, ale aktualnie temperatura osiąga podobne rezultaty jak u ciebie

* Ram i dysk chciałem czytso poglądowo, czytałem twoje posty o ilości fps i byłem ciekaw Wink
  Odpowiedz
masz gpu dedykowane na podkładzie? Jakie masz dzhłodzenie? single pipe czy double pipe? delta czy toshiba?
O co chodzi z tymi screenami, tzn jakie różnic w konfiguracji są między nimi, że ich 4 wrzuciłeś?

Raczej nie ma potrzeby byś stawiał windowsa. Wink

A jakie masz temperatury gdy odpalasz wylaczysz trybu turbo?

Jakie masz temp w obu trybach, z turbo i bez, gdy odpalisz youtube f1080p 50-60 fps, na kanale Mocny Vlog masz video w takiej jakości.
  Odpowiedz
Ok, zrobiłem testy w trybie turbo i bez, wybacz, że tyle czasu to trwało, ale jeszcze zmieniałem pastę i ogólnie czyściłem chłodzenie.
Na yt, tryb turbo
[Obrazek: Screensho_qaqeswx.png]
Bez Turbo
[Obrazek: Screensho_qaqeswn.png]

W prime95

Turbo

[Obrazek: p1png_qaqesea.png]

Bez turbo

[Obrazek: p2png_qaqeseq.png]

Jeśli czegoś brak daj znać Big Grin
  Odpowiedz
No to ja już nic nie wiem

Jakim cudem inna sztuka t430 na i3 2,5ghz ivy miała temperatury na poziomie 60st w prime95. Ty z i5 bez turbo masz 2,6ghz więc powinieneś miec podobne temperatury.
Co prawda Hw monitor nierzadko pokazywał mi na różnych komputerach nawet 10 st niższe niz Hwinfo ale w tym wypadku mierzyłem zawsze Hwinfo a tam zawsze było OK.
Więc albo
1. i3 mają niższe temp ( nie wiedzieć czego)
2. albo tamta sztuka miała skopane czujniki ( jednak temp sie zmieniala wiec działały....)
3. albo wszyscy mamy walnięte chłodzenie.../procesor
Bez sensu
  Odpowiedz
Wine może ponosić też ustawiona "Wysoka wydajność"  w opcjach zasilania, przez co temperatury mogą być wyższe niż standardowo

Wszystkie ustawienia > System > Zasilanie i uśpienie

I tutaj suwakiem sobie ustawiasz, może tam leży problem, u siebie mam najwyższą
  Odpowiedz
Nałożyłem dzisiaj pastę thermal grizzly kryonaut i temp spadły prawie o 10st...
  Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości